Založ si blog

Stále ma šikanujú, nevydržím v žiadnej práci, mám depresie.

„Vždy, keď si nejakú prácu nájdem, tak ma kolegyne a kolegovia začnú šikanovať a ja musím dať výpoveď.“ Povedala pani Zuzana na začiatku Skype konzultácie.

„Prvý krát sa to stalo asi pred 2 rokmi. Pracovala som v kvetinárstve, kde sa do mňa sústavne navážala kolegyňa. Pred klientami mi hovorila, že to robím zle, nech dám výpoveď, nech idem preč. Moja šéfka bola s mojou prácou spokojná, tak som jej povedala o útokoch od kolegyne. Šéfka mi na to povedala, že kolegyňa je už raz taká, že si to nemám všímať a mám si robiť svoju prácu. Mne to ale bolo veľmi nepríjemné, a tak som radšej dala výpoveď.

Našla som si prácu v kuchyni. Boli tam dobré kolegyne, ale slizký kuchár. Stále obťažoval slovne mňa aj kolegyne, až som to povedala šéfovi. Šéf mu dohovoril a kuchár so slovnými útokmi prestal. Po nejakom čase ma iný kuchár varoval, aby som sa nešla do šatne prezliekať sama, že sa na mňa ten slizký kuchár chystá. Strašne som sa ho bála a tak som radšej dala výpoveď.

Ďalšiu prácu som si našla ako čašníčka. Hostia si ma chválili, dávali mi vysoké sprepitné. Službu som mávala s kolegom, ktorý sa iba ulieval, nerobil nič a všetko nechal odmakať mňa. Keď som mu niečo povedala, tak bol na mňa strašne agresívny. Jeho agresivita sa stále zvyšovala a tak som radšej dala výpoveď.

Znova som si našla prácu v kvetinárstve. Šéfka mala v papieroch chaos, pokladňu pri preberaní služby neuzatvárala. Raz na konci smeny šéfka zistila, že v pokladni chýba 500 € a obvinila z toho mňa. Nechcela som konflikty, tak som tie peniaze radšej doplatila.

Potom u mňa nastali depresie, bola som dlhodobo práceneschopná, až mi nakoniec ukončili pracovný pomer. Chcela by som začať normálne fungovať s ľuďmi.“

Opýtal som sa Zuzany, aké má vzťahy v rodine. Povedala mi, že s mamou má napätý vzťah. Mama sa stále stará iba o sestru a brata, o ňu sa nezaujíma. A v detstve na ňu bola oveľa prísnejšia, ako na súrodencov.

Emočným indikátorom som pomeral vzťah Zuzany s jej mamou. Ich vzťah bol zaťažený maminým ohrozením života (nebezpečenstvom smrti). Tak som upravil (odblokoval) vzťah jej mamy s maminým ohrozením života. Zuzana mala pri úprave pocity, ako máva pri úprave väčšina klientov.

Potom som sa opýtal Zuzany, či sa niekedy v živote stalo, že bola spojovaná s ohrozením maminho života. Zuzana na to povedala, že áno – pri jej narodení. Jej matka mala s ňou veľmi ťažký pôrod, nakoniec jej urobili cisársky rez. Ona sama mala omotanú pupočnú šnúru okolo krku a hrozilo jej udusenie.

Obraz, ktorý sa vynoril počas konzultácie vyzeral tak, že matka pri ťažkom pôrode cítila ohrozenie na živote a vytvorila si emočný blok, ktorý zaťažil na celý život ich vzťah s dcérou, aj dcéru. Celé detstvo mala matka so Zuzanou napätý vzťah a Zuzana aj v dospelosti očakávala, že voči nej iní ľudia budú nepriateľskí.

Ten blok som v hrubých rysoch upravil (odblokoval). Na to, aby som išiel do detailov nebol čas.

Už o týždeň mi Zuzana napísala email: „Chcem sa vám poďakovať za odblokovanie a povedať vám, že som hneď po konzultácii prestala pociťovať strach. A tiež som prestala pociťovať večný hlad. Ďakujem.“

O pol roka som bol zvedavý, ako sa Zuzane darí, a tak som jej zavolal. Povedala mi, že po konzultácii sa jej stav veľmi zlepšil. Schudla o 8 kg a zakrátko si našla prácu, kde je doteraz a je tam spokojná. Potešilo ma to, pretože obvykle je treba viac konzultácií, aby sa klientov stav dlhodobo zlepšil.

Ak aj vy zažívate šikanu v práci a s tým spojené pocity úzkosti, či depresie, môže to byť spôsobené emočnými blokmi z minulosti. V takom prípade by bolo dobré využiť emočné odblokovanie – prečítajte si o ňom tu >>>.

Keď vás vlastné deti znenávidia – Syndróm zavrhnutia rodiča

22.09.2022

Čo môže byť bolestivejšie ako zažiť, že vás vaše deti – vaša vlastná krv – odmietajú? Povedia vám, že vás nenávidia. Hovoria, že vás už nikdy nechcú vidieť. Tvrdia, že s vami nikdy nemali láskyplný vzťah: Ani v časoch, keď ste si medzi kreslami pod dekou urobili bunker – „To bola nuda, nikdy som to nerobila rada.“ Ani vtedy, keď ste sa k sebe túlili pri [...]

Rôzne podoby post-covidového syndrómu

31.05.2021

V poslednej dobe sa na mňa začali obracať klienti, ktorí sa po prekonaní covidu cítia unavení, smutní, majú bolesti brucha, hlavy, celého tela, búšenie srdca a podobne. A hovoria, že majú postcovidový syndróm. Na mojej webovej stránke mám Test emočných blokov, ktorý je v skutočnosti testom na posttraumatickú stresovú poruchu. Po vyplnení toho testu týmto ľuďom [...]

Ruská vláda zrušila obmedzenia kvôli korone.

22.03.2021

V októbri minulého roku som telefonoval s kamarátom v Moskve. Bol ako keby ho prešiel valec, práve sa on aj jeho manželka spamätávali z korony. Prichádzajúca druhá vlna zastihla aj ich. Bol zvedavý, ako sú na tom s koronou v Moskve teraz, a tak som mu zavolal. Zaujímalo ma hlavne, čo mi povie o vakcíne Sputnik. Jeho odpoveď bola trochu sarkastická. Povedal, že vláda sa [...]

Kennedy

Nezávislému kandidátovi Kennedymu pridelil prezident Biden ochranku

15.07.2024 23:45

Environmentálny právnik nemá vo voľbách veľké šance. Jeho mítingy sú však pomerne populárne a priťahujú veľké davy.

hasiči Trenčín auto požiar

Byt na Rovniankovej ulici v Petržalke zachvátili plamene

15.07.2024 22:51

Oheň zachvátil byt na prvom poschodí.

vance, trump

Kompenzácia veku. Trump si za svojho viceprezidenta vybral mileniána, ktorý ho označil za idiota

15.07.2024 21:27, aktualizované: 23:10

Niekdajší šéf Bieleho domu si vybral relatívne mladého volebného partnera: Vance má 39 rokov, čo je presne polovica Trumpovho veku.

Viktor Orbán v Moskve, Vladimir Putin

Namiesto ministrov úradníci. Orbán pre „mierové misie“ dostal od Eurokomisie košom

15.07.2024 20:52, aktualizované: 22:52

Zrušená bola tiež tradičná návšteva eurokomisárov v predsedníckej krajine.

Alexander Birčák

Pokojnou mysľou vyriešime každú úlohu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 13
Celková čítanosť: 39987x
Priemerná čítanosť článkov: 3076x

Autor blogu

Kategórie