Založ si blog

Stále ma šikanujú, nevydržím v žiadnej práci, mám depresie.

„Vždy, keď si nejakú prácu nájdem, tak ma kolegyne a kolegovia začnú šikanovať a ja musím dať výpoveď.“ Povedala pani Zuzana na začiatku Skype konzultácie.

„Prvý krát sa to stalo asi pred 2 rokmi. Pracovala som v kvetinárstve, kde sa do mňa sústavne navážala kolegyňa. Pred klientami mi hovorila, že to robím zle, nech dám výpoveď, nech idem preč. Moja šéfka bola s mojou prácou spokojná, tak som jej povedala o útokoch od kolegyne. Šéfka mi na to povedala, že kolegyňa je už raz taká, že si to nemám všímať a mám si robiť svoju prácu. Mne to ale bolo veľmi nepríjemné, a tak som radšej dala výpoveď.

Našla som si prácu v kuchyni. Boli tam dobré kolegyne, ale slizký kuchár. Stále obťažoval slovne mňa aj kolegyne, až som to povedala šéfovi. Šéf mu dohovoril a kuchár so slovnými útokmi prestal. Po nejakom čase ma iný kuchár varoval, aby som sa nešla do šatne prezliekať sama, že sa na mňa ten slizký kuchár chystá. Strašne som sa ho bála a tak som radšej dala výpoveď.

Ďalšiu prácu som si našla ako čašníčka. Hostia si ma chválili, dávali mi vysoké sprepitné. Službu som mávala s kolegom, ktorý sa iba ulieval, nerobil nič a všetko nechal odmakať mňa. Keď som mu niečo povedala, tak bol na mňa strašne agresívny. Jeho agresivita sa stále zvyšovala a tak som radšej dala výpoveď.

Znova som si našla prácu v kvetinárstve. Šéfka mala v papieroch chaos, pokladňu pri preberaní služby neuzatvárala. Raz na konci smeny šéfka zistila, že v pokladni chýba 500 € a obvinila z toho mňa. Nechcela som konflikty, tak som tie peniaze radšej doplatila.

Potom u mňa nastali depresie, bola som dlhodobo práceneschopná, až mi nakoniec ukončili pracovný pomer. Chcela by som začať normálne fungovať s ľuďmi.“

Opýtal som sa Zuzany, aké má vzťahy v rodine. Povedala mi, že s mamou má napätý vzťah. Mama sa stále stará iba o sestru a brata, o ňu sa nezaujíma. A v detstve na ňu bola oveľa prísnejšia, ako na súrodencov.

Emočným indikátorom som pomeral vzťah Zuzany s jej mamou. Ich vzťah bol zaťažený maminým ohrozením života (nebezpečenstvom smrti). Tak som upravil (odblokoval) vzťah jej mamy s maminým ohrozením života. Zuzana mala pri úprave pocity, ako máva pri úprave väčšina klientov.

Potom som sa opýtal Zuzany, či sa niekedy v živote stalo, že bola spojovaná s ohrozením maminho života. Zuzana na to povedala, že áno – pri jej narodení. Jej matka mala s ňou veľmi ťažký pôrod, nakoniec jej urobili cisársky rez. Ona sama mala omotanú pupočnú šnúru okolo krku a hrozilo jej udusenie.

Obraz, ktorý sa vynoril počas konzultácie vyzeral tak, že matka pri ťažkom pôrode cítila ohrozenie na živote a vytvorila si emočný blok, ktorý zaťažil na celý život ich vzťah s dcérou, aj dcéru. Celé detstvo mala matka so Zuzanou napätý vzťah a Zuzana aj v dospelosti očakávala, že voči nej iní ľudia budú nepriateľskí.

Ten blok som v hrubých rysoch upravil (odblokoval). Na to, aby som išiel do detailov nebol čas.

Už o týždeň mi Zuzana napísala email: „Chcem sa vám poďakovať za odblokovanie a povedať vám, že som hneď po konzultácii prestala pociťovať strach. A tiež som prestala pociťovať večný hlad. Ďakujem.“

O pol roka som bol zvedavý, ako sa Zuzane darí, a tak som jej zavolal. Povedala mi, že po konzultácii sa jej stav veľmi zlepšil. Schudla o 8 kg a zakrátko si našla prácu, kde je doteraz a je tam spokojná. Potešilo ma to, pretože obvykle je treba viac konzultácií, aby sa klientov stav dlhodobo zlepšil.

Ak aj vy zažívate šikanu v práci a s tým spojené pocity úzkosti, či depresie, môže to byť spôsobené emočnými blokmi z minulosti. V takom prípade by bolo dobré využiť emočné odblokovanie.

Chcem sa zabiť.

30.07.2019

Moja dlhoročná klientka Anna prišla na konzultáciu s tým, že už niekoľko týždňov jej chodia po rozume myšlienky na smrť. Pred niekoľkými dňami, keď šoférovala auto, nejaký hlas v hlave viac »

Oslavy Dňa Víťazstva v Rusku ako ich nepoznáme

06.05.2019

Deň Víťazstva nad fašizmom – 8. mája sa stal prázdnym sviatkom, ktorý skoro nikomu nič nepripomína a kedy nám naviac zakázali nakupovať. Kedysi nám na Deň Víťazstva aspoň ukazovali veteránov viac »

Svokru seklo v krížoch, zvolila prekvapujúce riešenie.

15.02.2019

Moja svokra je zarytá ateistka a materialistka. Veci medzi nebom a zemou neuznáva, odmieta sa o nich baviť a keď sa v jej okolí nejaké vyskytnú, stavia sa k nim skôr ironicky. Liečiteľskú stránku viac »

Henry Kissinger

Legenda Kissinger varuje: Obchodný spor USA-Čína sa môže skončiť vojnou

22.11.2019 08:21

Ak sa Číne a USA nepodarí ukončiť svoje obchodné nezhody, mohol by ich stret prerásť do ozbrojeného konfliktu, varuje legendárny americký diplomat.

Donbas / Ukrajine / siroty /

Zrodí sa v Paríži nádej pre Donbas? Úspech by mohol zmäkčiť sankcie

22.11.2019 08:00

K rokovaciemu stolu si sadnú Volodymyr Zelenskyj, Vladimir Putin, Emmanuel Macron a Angela Merkelová, čiže štvorica šéfov Ukrajiny, Ruska, Francúzska a Nemecka.

žena, týranie

Mesto Mexiko vyhlásilo pre násilie na ženách výnimočný stav

22.11.2019 07:18

Informovala o tom primátorka mexickej metropoly Claudia Sheinbaumová, ktorá vyjadrila nádej, že takéto radikálne riešenie povedie k zviditeľneniu daného problému.

Americký prezident Donald Trump

Trump podpísal dočasné financovanie federálnych úradov

22.11.2019 06:16

Ak by dokument nebol prijatý, hrozilo by od štvrtka polnoci miestneho času zastavenie práce federálnych úradov, tzv. shutdown.

Alexander Birčák

Po vyčerpaní lákavejších možností sa ľudia začnú správať rozumne.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 4
Celková čítanosť: 7866x
Priemerná čítanosť článkov: 1967x

Autor blogu

Kategórie