Založ si blog

Štve ma nosenie rúška!

Odpovedal mi kamarát Milan na otázku, ako sa má, keď sme sa stretli na ulici. „Taká blbosť! Celý národ zmagorili. Taká chrípočka! Celá korona je jeden veľký podvod!“

Bolo mi jasné, že nemá zmysel ho presviedčať o opaku. Žijeme v postfaktuálnej dobe. Na faktoch nezáleží, pretože sa dajú sfalšovať. Preto si každý verí, čomu chce.

Napriek tomu sa snažím medzi svojimi známymi šíriť pozitívnu náladu tým, že sa s nimi nebavím o faktoch, ale o riešení situácie, v ktorej sa nachádzame.

Hovorím mu: „Milan, v našom živote nás ovplyvňujú tri typy vecí. Prvý typ vecí sú tie, nad ktorými máme kontrolu. Obvykle to je to, čo robíme, alebo hovoríme my sami.

Druhý typ vecí, ktoré nás ovplyvňujú sú veci, na ktoré máme väčší, alebo menší vplyv. To je obvykle správanie iných ľudí. Niekedy ich ovplyvníme, niekedy nie, niekedy to ešte zhoršíme, lebo urobia opak toho, čo od nich chceme.

Tretí typ vecí, ktoré nás ovplyvňujú sú veci, nad ktorými nemáme ani kontrolu, ani vplyv. To sú veci, ktoré môžeme označiť za „prírodný jav“.

Je úplne zbytočné sa rozčuľovať nad tým, že vonku prší, alebo že je v lete horúco. Svojim rozčuľovaním nič nezmeníš, akurát ti stúpne tlak, alebo ťa rozbolí hlava. Keď sa stretneš s prírodným javom, jediné, čo môžeš úspešne urobiť je – naučiť sa s tým žiť a zbytočne si to nebridiť.

Nosenie rúšok je prírodný jav. Je úplne jedno, či je korona konšpirácia, alebo nie, za nenosenie rúšok sú mastné pokuty. Ak ti je jedno, že ťa nepustia do obchodu, tak ho nenos. Ak sa potrebuješ na niečom jedovať a chceš sa v kuse hádať s ľuďmi, tak nenosenie rúška je skvelý nápad.

Ja radšej svoju energiu venujem konštruktívnym veciam. Preto nosím rúško, kde treba a keď ku  mne príde klient osobne, tak mám rúško. Aj od neho chcem, aby mal rúško. Žijem jednoduchý život – taký je predpis a niet čo riešiť.

Potom tu máme ľudí, ktorí sa strašne boja každého, kto nemá rúško. Podľa nedávneho prieskumu je ich až 27%. Pre nich je každý človek bez rúška niekým, kto o chvíľu spôsobí ich strašnú smrť. Tí ľudia za to nemôžu, oni sa korony skutočne boja a nevedia si pomôcť.

Hovoriť takému človeku, nech sa nebojí ľudí bez rúška, je ako hovoriť človeku, ktorý sa bojí pavúkov, aby sa nebál pavúkov. Ten strach je proste silnejší, ako on. Preto považujem nosenie rúška aj za prejav ohľaduplnosti voči ľuďom, ktorí v súvislosti s koronou zažívajú pocit akútneho ohrozenia života.

To, či sa budú nosiť rúška ja ovplyvniť neviem. Ale kopec iných vecí ovplyvniť viem. Tak sa radšej venujem tým iným veciam.“

Milan sa na chvíľu zamyslel a povedal: „Hmm. Takto som sa na to ešte nepozrel.“ A pokračovali sme v rozhovore o iných veciach.

A čo vy, ako sa správate, keď sa stretnete s prírodným javom?

Keď vás vlastné deti znenávidia – Syndróm zavrhnutia rodiča

22.09.2022

Čo môže byť bolestivejšie ako zažiť, že vás vaše deti – vaša vlastná krv – odmietajú? Povedia vám, že vás nenávidia. Hovoria, že vás už nikdy nechcú vidieť. Tvrdia, že s vami nikdy nemali láskyplný vzťah: Ani v časoch, keď ste si medzi kreslami pod dekou urobili bunker – „To bola nuda, nikdy som to nerobila rada.“ Ani vtedy, keď ste sa k sebe túlili pri [...]

Rôzne podoby post-covidového syndrómu

31.05.2021

V poslednej dobe sa na mňa začali obracať klienti, ktorí sa po prekonaní covidu cítia unavení, smutní, majú bolesti brucha, hlavy, celého tela, búšenie srdca a podobne. A hovoria, že majú postcovidový syndróm. Na mojej webovej stránke mám Test emočných blokov, ktorý je v skutočnosti testom na posttraumatickú stresovú poruchu. Po vyplnení toho testu týmto ľuďom [...]

Ruská vláda zrušila obmedzenia kvôli korone.

22.03.2021

V októbri minulého roku som telefonoval s kamarátom v Moskve. Bol ako keby ho prešiel valec, práve sa on aj jeho manželka spamätávali z korony. Prichádzajúca druhá vlna zastihla aj ich. Bol zvedavý, ako sú na tom s koronou v Moskve teraz, a tak som mu zavolal. Zaujímalo ma hlavne, čo mi povie o vakcíne Sputnik. Jeho odpoveď bola trochu sarkastická. Povedal, že vláda sa [...]

Laurence Booneová

Francúzska diplomatka pre Pravdu: Ukrajine proti Rusku dodáme ďalšie zbrane

29.11.2022 08:00

Európa nie je v žiadnom prípade zoči-voči ruskej vojne bezmocná. Pre Pravdu to uviedla Laurence Booneová, štátna tajomníčka francúzskeho rezortu diplomacie.

Rusko Ukrajina Vojna Mobilizácia Čiastočná Branci

Demobilizovaný ruský študent: Dostal som starú pušku, delili sme sa aj o spací vak

29.11.2022 06:10

Študent, ktorého prepustili z radov proruských jednotiek na Ukrajine, tvrdí, že k dispozícii mal pušku zo sovietskej éry.

vojna na Ukrajine

ONLINE: Estónci nabádajú EÚ zdvojnásobiť výdavky na obranu

29.11.2022 05:55, aktualizované: 08:05

Viac ťažkých zbraní Ukrajine, vyššie výdavky na obranu v Európe, navrhujú pobaltské a škandinávske štáty. Kyjev chce transformátory a protivzdušnú obranu.

americké vojnové lode, USS Chancellorsville

Zahnali sme americký krížnik, tvrdí Čína

29.11.2022 05:46

Čínska armáda v utorok uviedla, že v Juhočínskom mori zahnala americký krížnik s riadenými strelami.

Alexander Birčák

Pokojnou mysľou vyriešime každú úlohu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 13
Celková čítanosť: 33512x
Priemerná čítanosť článkov: 2578x

Autor blogu

Kategórie